Rosvita Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Gezisi

Rosvita Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi Alanı 12.sınıf öğrencileri, branş öğretmenleri öncülüğünde firmamızı ziyaret etti. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan sunumlarla başlayan teknik gezi programı üretim sahasının gezilmesiyle son buldu.

08 Jun

Türk-Alman Üniversitesi Inscience Kulübü Teknik Gezisi

Türk-Alman Üniversitesi Inscience Kulübü öncülüğünde mühendislik bölümlerinden sekiz öğrenci firmamızı teknik gezi kapsamında ziyaret etti. Teknik gezi Proje ve Tasarım departmanından yetkili kişilerin sunumlarıyla başlayıp üretim alanlarına yapılan saha gezileriyle son buldu.

09 Feb

Future Engineers Summit Etkinliği

Makine Mühendisliği Zirvesi Ana Sponsoru Olarak Katılım Sağladığımız Future Engineers Summit Etkinliğinde Geleceğin Mühendisleriyle buluştuk.

09 Feb

Bilişim Yıldızları Yarışması Ödülleri

Bilişim Yıldızları Yerli ve Milli/Özgün Projeler Yarışması’nın Özel Sektör Kategorisinde grup firmalarımızdan biOnay Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS) ve Kart Erişim Cihazı (KEC) projesi birincilik ödülünü aldı.

28 Dec

KAT Mekatronik Hikayesi

Oğuz Beyazıt Mimarlık bu projede; fiziksel çevre kontrolü, tasarım ve enerji modellemesini paralel yürüttü. Bu sayede işletme maliyeti optimize edildi, üretim ve yaşam alanları kurgulandı, fabrika tasarımının temel parametrelerinden ekolojik bir bina hedefi de gerçekçi bir yöntemle ele alındı. *Yapının deprem hareketlerine karşı daha dirençli hale getirilebilmesi amacıyla yüksek tonajlı pres makinelerinin kullanıldığı üretim alanları temel üzerine yerleştirildi ve dilatasyonla ofis bloğuyla olan yapısal bağı koparıldı. *Kabuk tasarımında çinko, alüminyum gibi işletme ve bakım maliyeti düşük yeni nesil yapı malzemeleri tercih edilerek tasarıma dair farklı bakış açıları yakalanmaya çalışıldı.

12 May

Boğaziçi Otomotiv Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü (ENSO) tarafından 21 Aralık 2019 tarihinde Boğaziçi Otomotiv Zirvesi (BOZ) isimli bir kariyer zirvesi düzenlendi. BOZ, otomotiv sektörünün en iyi şirketlerinden üst düzey yöneticilerin biraraya gelip sunumlarını yaptığı, Lunch ve Coffee Breakler’de değerli yöneticilerle bire bir tanışma imkânları sunan, staj ödüllü Case Studyler ve Workshoplar ile iş hayatını deneyimleme imkanı sağlayan, ödüllü oyunları ile keyifli zaman geçirilmesini sağlayacak geniş kapsamlı ve prestijli bir etkinlik olarak öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

28 Dec